| Loading Capacity | 2.5 Ton |
| Brand | Helix |
| Warranty | 12 Months |
| Model Name/Number | HE 01 |
| Fork Width | 540 mm |
| Fork Length | 1150 MM |
| Environment | Outdoor,Indoor |
| Power Source | Hand Operated |
| Wheel Material | Nylon |
| Max Lifting Height | 200 mm |
| Usage/Application | Material Handling |
| Lifting Capacity | 5000 kg |

Price:
Price 40000.00 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Number
Equipment Type : Weight Scale Pallet Truck
Warranty : 12 Months
Condition : New
Usage : Industrial
Price 33500 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Equipment Type : Hydraulic High Lift Pallet Truck
Warranty : 12 Months
Condition : New
Usage : Material Handling
Price 21000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Equipment Type : Heavy Duty Hand Pallet Truck
Warranty : 12 Months
Condition : New
Usage : Material Handling
Price 21000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Equipment Type : Hand Operated Hydraulic Pallet Truck
Warranty : 12 Months
Condition : New
Usage : Material Handling