| Wheel Base | 120*50 mm |
| Raised Ht | 1300 mm |
| Closed Ht | 420 mm |
| Max Load Capacity | 500kg |
| Running Mode | Moving |
| Working Height | 1300 mm |
| Capacity | 500 kg |
| Brand | Helix |
| Lift Drive | Hydraulic Lift |

Price:
Price 85000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Usage : Material Handling
Equipment Type : Pit Mounted Scissor Lift Table
Warranty : 12
Product Type : Industrial
Price 55000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Usage : Industrial
Equipment Type : Hydraulic Scissor Lift Table
Warranty : 12
Product Type : Hydraulic Lift
Price 3100.0 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Usage : Industrial
Equipment Type : Electric
Warranty : 12 Months
Product Type : Electric Goods Lift
Price 100000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Usage : Industrial
Equipment Type : Scissor Lift
Warranty : 12 Months
Product Type : Hydraulic Scissor Lifting Trolley