| Maximum Lifting Capacity | 0-5 ton |
| Brand | Helix |
| Model Name/Number | HE12 |
| Crane Type | Battery and Manual |
| Product Type | Single Girder |
| Max Height | 0-20 feet |
| Boom Length | 150 mm |
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Max Height | 0-20 feet |
| Color | Yellow |
| Product Type | Single Girder |
| Capacity | 1000 kg |
| Boom Length | 3000 mm |
| Maximum Lifting Capacity | 1000 /1500 kg |

Price:
Price 50000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Set
Condition : New
Product Type : Industrial
Usage : Industrial
Type : Gantry Crane
Price 70000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Condition : New
Product Type : Industrial
Usage : Industrial
Type : Gantry Crane
Price 100000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Condition : New
Product Type : Goods Lift Crane
Usage : Industrial
Type : Gantry Crane
Price 70000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Condition : New
Product Type : MS Portable Gantry Cranes
Usage : Industrial
Type : Gantry Crane