| Min. Fork Height | 75 mm |
| Capacity | 1500 Kg |
| Overall Fork Width | 520 mm |
| Fork Length | 1150 mm |
| Type | Hand Operated |
| Max Lifting Height | 110 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Lifting Speed | 70 mm/sec |

Price:
Price 175000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Usage : Industrial
Attributes : Strong, Easy To Operate
Color : Black
Product Type : Stacker Machine
Price 40.0 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Usage : Industrial
Attributes : Easy To Operate, Strong
Color : Yellow
Product Type : 2.5 Ton Hand Pallet Truck
Price 150000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Usage : Industrial
Attributes : Strong, Easy To Operate
Color : Red
Product Type : Roll Lifting Trolley
Price 34500 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Usage : Industrial
Attributes : Strong, Easy To Operate
Color : Yellow
Product Type : Rough Terrain Pallet Truck