| Min. Fork Height | 75 mm |
| Overall Fork Width | 520 mm |
| Fork Length | 1150 mm |
| Type | Hand Operated |
| Max Lifting Height | 100 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Capacity | 1000 kg |
| Lifting Speed | 70 mm/sec |

Price:
Price 22000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Usage : Drum Transporter
Warranty : 12 months
Power Source : Manual
Condition : New
Price 150.0 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Usage : Drum Transporter
Warranty : 12 months
Power Source : Manual
Condition : New
Price 40000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Usage : Drum Transporter
Warranty : 12 Month
Power Source : Manual
Condition : New
Price 55000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Usage : Industrial
Warranty : 1 Year
Power Source : Battery Operated
Condition : New