| Country of Origin | Made in India |
| Lifting Capacity | 1000 KG |
| Rated Load | 1000 kg |
| Material | Mild Steel |
| Lifting Height | AS PER NEED |
| Color | AS PER REQ. |
| Brand | Helix |
| Warranty | 12 months |
| Height | 1600 mm |
| Fork Length | 1250 mm |
| Type | Fork Stacker |
| Usage/Application | Material Handling |






Price:
Price 150000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Warranty : 12
Usage : Industrial
Color : Yellow/Orange/Red
Product Type : Industrial
Price 40000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Warranty : 12 Months
Usage : Industrial
Color : Yellow
Product Type : Hydraulic Drum Handling Stacker
Price 40000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Warranty : 12 Months
Usage : Industrial
Color : Yellow
Product Type : Lift Manual Stacker
Price 40000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Warranty : 12 Months
Usage : Industrial
Color : Yellow
Product Type : Stacker Lift