| Country of Origin | Made in India |
| Lifting Capacity | 1500 kg |
| Model Name/Number | HE 08 |
| Warranty | 12 months |
| Self Weight | 150 kg |
| Type | Manual |
| Lifting Height | 750 mm |
| Usage/Application | Drum Transporter |

Price:
Price 7500 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Condition : New
Usage : Industrial
Product Type : Manual
Warranty : 12 months
Price 22000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Condition : New
Usage : Drum Transporter
Product Type : Manual
Warranty : 12 months
Price 4800 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Condition : New
Usage : Industrial
Product Type : Drum Lifter Trolley
Warranty : 1 Year
Price 5000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Condition : New
Usage : Industrial
Product Type : Three Wheel Drum Trolley
Warranty : 1 Year