| Brand | Helix |
| Warranty | 12 Months |
| Model Name/Number | HE 01 |
| Fork Width | 540 mm |
| Fork Length | 1150 MM |
| Environment | Indoor,Outdoor |
| Power Source | Hand Operated |
| Wheel Material | Nylon |
| Max Lifting Height | 200 mm |
| Usage/Application | Material Handling |
| Lifting Capacity | 5000 kg |

Price:
Price 75000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Attributes : Easy To Operate, Strong
Equipment Type : Hydraulic Pallet Truck
Usage : Industrial
Color : Silver
Price 115000.0 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Attributes : Strong, Easy To Operate
Equipment Type : Hydraulic Reel Pallet Truck
Usage : Material Handling
Color : Yellow
Price 30000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Attributes : Strong, Easy To Operate
Equipment Type : Warp Beam Trolley Pallet Truck
Usage : Industrial
Color : Yellow
Price 100000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Attributes : Strong, Easy To Operate
Equipment Type : Pallet Truck
Usage : Industrial
Color : ye