| Country of Origin | Made in India |
| Lifting Capacity | 2500 Kgs |
| Power Source | Hydraulic |
| Brand | Helix Engineers |
| Finishing | Powder Coated |
| Automation Grade | Manual |
| No. Of Wheels | 2 |
| Lifting Height | 2200 mm |
| Fork Width | 580 mm |
| Fork Length | 1800 mm |
| Material | MS |
| Usage/Application | Goods Lifting |
| Features | Corrosion Proof |

Price:
Price 150000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Condition : New
Attributes : Strong, Easy To Operate
Usage : Industrial
Color : Yellow/Orange/Red
Price 50000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Condition : New
Attributes : Strong, Easy To Operate
Usage : Power Production
Color : Red & Black
Price 40000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Condition : New
Attributes : Strong, Easy To Operate
Usage : Industrial
Color : Yellow
Price 37000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Condition : New
Attributes : Easy To Operate, Strong
Usage : Industrial
Color : Yellow