| Country of Origin | Made in India |
| Fork Width Mm | 580 mm |
| Fork Length Mm | 1800 mm |
| Feature | Corrosion Proof |
| Material | Mild Steel |
| Brand | Helix Engineers |
| Color | Red |
| Capacity | 2 Ton |
| Power Source | Hydraulic |
| Running Mode | Manual |
| Size | 1600x860x580 mm |
| Surface Finishing | Powder Coated |
| Usage/Application | Material Handling |

Price:
Price 155000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Number
Equipment Type : Movable Scissor Lifts Tables
Product Type : Scissor table
Usage : Industrial
Color : Yellow/Orange/Red
Price 37500 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Equipment Type : Movable Scissor Lift
Product Type : Hydraulic Movable Scissor Lift
Usage : Industrial
Color : Red
Price 100000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Equipment Type : Scissor Lift
Product Type : Manual Scissor Lift Table
Usage : Industrial
Color : Orange
Price 50000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Equipment Type : Scissor Lifting Table Trolley
Product Type : Hydraulic Scissor Lifting Table Trolley
Usage : Industrial
Color : Yellow