| Min. Fork Height | 75 mm |
| Capacity | 1000 Kg |
| Overall Fork Width | 520 mm |
| Fork Length | 1150 mm |
| Type | Hand Operated |
| Max Lifting Height | 100 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Lifting Speed | 70 mm/sec |

Price:
Price 120000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Usage : Material Handling
Warranty : 12
Equipment Type : Electric Hydraulic Pallet Truck
Condition : New
Price 40000.00 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Number
Usage : Industrial
Warranty : 12 Months
Equipment Type : Weight Scale Pallet Truck
Condition : New
Price 21000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Usage : Material Handling
Warranty : 12 Months
Equipment Type : Heavy Duty Hand Pallet Truck
Condition : New
Price 41500 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Usage : Industrial
Warranty : 12 Months
Equipment Type : Scale Pallet Truck
Condition : New