| Min. Fork Height | 80 mm |
| Capacity | 1500 Kg |
| Overall Fork Width | 530 mm |
| Fork Length | 1200 mm |
| Type | Hand Operated |
| Max Lifting Height | 110 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Lifting Speed | 100 mm/sec |

Price:
Price 40000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Color : Yellow
Attributes : Easy To Operate, Strong
Condition : New
Product Type : Hydraulic Manual Stacker
Price 65000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Color : Yellow
Attributes : Strong, Easy To Operate
Condition : New
Product Type : Cradle Type Cloth Roll Doffing Trolley
Price 11000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Color : Red
Attributes : Easy To Operate, Strong
Condition : New
Product Type : Hydraulic Hand Pallet Trolley
Price 30000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Color : Red & Black
Attributes : Strong, Easy To Operate
Condition : New
Product Type : 1000 KGS Roll Lifting Trolly